O nas


HISTORIA (BYŁO)

Na terenie obecnego kompleksu usługowo-handlowego – Dawna Pralnia Loft Design, położonego przy ul. Krakowskiej 180 i ulicy Rybnickiej we Wrocławiu, od 1899 mieściła się, założona przez Wilhelma Kellinga, Farbiarnia i Pralnia Chemiczna (Farberei Chemische Waschanstalt Gross-Wascherei W. Kelling Breslau), która była kontynuacją działalności Farbiarni i Pralni Chemicznej założonej przez Niego w 1862 roku w Budziszynie (Bautzen).
W latach 1926-1927 pralnia i farbiarnia zostały powiększone o modernistyczny budynek biurowy, który powstał według projektu Richarda Mohra.
W czasie wojny i tuż po niej zakład pracował na potrzeby wojska. W roku 1949 rozpoczęła tu działalność Miejska Pralnia i Farbiarnia, w latach 70-tych została ona przekształcona w Spółdzielnię Usług Pralniczych i Różnych ”PRALENA”, która zakończyła swoją działalność pod koniec ubiegłego wieku.
Na przełomie grudnia 1999 roku i stycznia 2000 roku nieruchomość nabyli wspólnicy Spółki Cywilnej MECENAS NIERUCHOMOŚCI, której głównym przedmiotem działalności jest najem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi.

TERAZ (JEST)

Dawna Pralnia Loft Design to ok. 3,5 ha powierzchni, na której znajduje się 20 wielofunkcyjnych budynków, w których możesz rozwijać swoją działalność!
Budynki mają charakter industrialny, który cechuje głównie: funkcjonalność, minimalizm, prostota, przestronne i wysokie wnętrza o stonowanej kolorystyce, brak zbędnych ozdób, mury z cegły, duże fabryczne okna, niejednokrotnie ze stalowymi szprosami.
Wiemy jak wielką wartością jest unikalny, postindustrialny klimat tego miejsca i dlatego, chcąc go zachować, nieustannie, z poszanowaniem wymogów epoki, z której pochodzą budynki, a zarazem z nową jakością wizji i rozwiązań architektonicznych, prowadzimy prace remontowe i adaptacyjne mające na celu oddanie do użytku najemców stylowych przestrzeni: biurowych, usługowo-handlowych i rekreacyjnych.

BIURA I LOFTY

Obecnie zaadaptowano około 1.500m2 powierzchni biurowych oraz 8.150 m2 powierzchni usługowo-handlowych.
W naszej ofercie posiadamy zarówno lokale w standardzie biurowym gotowe do rozpoczęcia działalności, jak i lofty z wyjątkowym, postindustrialnym klimatem, które przeznaczone są dla ludzi z wizją, szukających czegoś niezwykłego, pragnących kreować indywidualną atmosferę danego wnętrza i swojego biznesu poprzez tworzenie własnych, niepowtarzalnych rozwiązań i wizji, chcących zerwać z monotonią typowych przestrzeni biurowych, potrzebujących wnętrz, w których będą mogli wykorzystać swoją kreatywność, a także lubiących wyzwania. Lofty dają pole do nieograniczonej kreacji, otwierają nowe niezwykłe możliwości, pozwalają na nadanie im indywidualnego charakteru i stworzenie wyjątkowego miejsca, dlatego część z nich postanowiliśmy pozostawić w ich surowym charakterze z myślą o zaadaptowaniu ich do swoich potrzeb przez przyszłych najemców.

ORGANIZACJA IMPREZ, WYDARZEŃ, SZTUKA

Dzięki postindustrialnemu charakterowi przestrzeni i unikalnemu klimatowi tego miejsca, Dawna Pralnia Loft Design stwarza możliwość zorganizowania imprez okolicznościowych, w tym modnych ostatnio ślubów i wesel we wnętrzach loftowych, jak i różnego rodzaju eventów, koncertów, festiwali, wydarzeń kulturalnych, pokazów mody, czy też promocji produktów. W przeszłości odbyły się tutaj m. in. takie wydarzenia jak Before Tauron Nowa Muzyka, czy też imprezy z cyklu Made in Poland i promocje książek.
Atrakcyjne industrialne budynki, niepowtarzalne wnętrza w dużym stopniu zachowane w niezmienionej od czasów przedwojennych formie, wybrukowane chodniki z klimatycznymi zaułkami, nadają temu miejscu wyjątkowy charakter i dają możliwość wykorzystania jego jako scenerii do filmów, wideoklipów, czy też sesji zdjęciowych.

DAWNA PRALNIA CLUB

Na terenie nieruchomości znajduje się również budynek przystosowany do organizacji imprez okolicznościowych, takich jak wesela, bankiety, chrzciny, komunie, rocznice, urodziny, spotkania biznesowe. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego przyjęcia i indywidualnie dostosowywane menu.

NASZE PLANY (BĘDZIE)

Mury Dawnej Pralni W. Kellinga stają się miejscem rozwoju biznesu, obecnie swoją siedzibę posiada tu ponad 100 firm!
W przyszłości w kompleksie budynków Dawna Pralnia Loft Design znajdziecie restauracje, kawiarnie, sklepy, pracownie, kino letnie, a także butikowy hotel., który jest naszym ogromnym marzeniem.
Chcemy stworzyć inspirujące i pełne energii miejsce, które będzie platformą do działania dla różnych biznesów. Za jeden z celów stawiamy sobie integrację osób pracujących w różnych firmach na terenie Dawnej Pralni Loft Design, a tym samym sprzyjanie wymianie pomysłów, kontaktów biznesowych, dzieleniu się wiedzą, wzajemnemu wspieraniu biznesów.
W rewitalizowanych przestrzeniach znalazły i znajdą miejsce zarówno małe, początkujące firmy, jak również większe przedsiębiorstwa, prowadzące swoją działalność od dłuższego czasu, które doceniają potencjał ukryty w tym miejscu.

LOKALIZACJA I UDOGODNIENIA

OKOLICA I DOJAZD

Dawna Pralnia Loft Design usytuowana jest przy głównej ulicy prowadzącej bezpośrednio do centrum, jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wschodniego- jest zielono, przyjemnie, bezpretensjonalnie, a do tego wszystko oddalone jest od zgiełku centrum, jednocześnie z doskonałą komunikacją – przy wejściu na teren nieruchomości znajdują się przystanki tramwajowe linii: 3 i 5 (czas przejazdu do centrum-10 min.) i autobusowe linii: 100, 114, 134, 243 (czas przejazdu do centrum-10 min.)

PARKING

Na terenie nieruchomości znajdują się 4 bezpłatne parkingi z około 120 miejscami parkingowymi.

WI-FI

Na obszarze Dawnej Pralni Loft Design istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego i szybkiego WI-FI.

OCHRONA

Cały obiekt objęty jest monitoringiem, na jego terenie całodobowo stacjonują wykwalifikowani agenci ochrony, którzy regularnie dozorują wszystkie budynki i dokonują obchodów terenu całej nieruchomości.

TERENY ZIELONE

Ogromnym atutem nieruchomości są znajdujące się tu tereny zielone ze starodrzewem, zachęcające do zrobienia sobie przerwy od pracy, pozwalające złapać wytchnienie i energię do pracy na resztę dnia.

POMOC

Naszym najemcom oferujemy pomoc w zorganizowaniu ekipy remontowej i służymy radą przy adoptowaniu przestrzeni.